Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Bernecker + Rainer na SPS/IPC/Drives 2005

číslo 11/2005

Bernecker + Rainer na SPS/IPC/Drives 2005

S blížícím se koncem roku se začíná pozornost uživatelů a fanoušků automatizace upírat k Norimberku, kde se každoročně koná jedna z nejprestižnějších evropských akcí v tomto oboru – veletrh SPS/IPC/Drives.

V hale 7 se ve stánku číslo 206 ve dnech 22. až 24. listopadu představí již tradiční účastník tohoto veletrhu, firma Bernecker + Rainer Industrie-Elektronik, Ges. m. b. H. Plocha jejího stánku se oproti loňskému roku opět rozrostla a pro návštěvníky jsou letos připraveny exponáty na ploše 1 000 m2.

Obr. 1.

Obr. 1. Expozice Bernecker + Rainer na veletrhu SPC/IPC/Drives v roce 2004

Rušno bude především v části věnované řízení polohy a pohybu, kde bude představena nová koncepce servopohonů, doplňujících současnou typovou řadu Acopos. Nové servopohony přitom bude možné integrovat do již existujících projektů bez problémů co se týče softwaru i hardwaru, neboť budou plně kompatibilní s dosavadními servopohony Acopos. To je pro uživatele významná výhoda.

Na veletrhu bude firma Bernecker + Rainer prezentovat také novinky rozšiřující inovativní modulární systém I/O modulů X20. Jde především o řadiče sběrnice (bus controllers), které se v souladu s celkovým pojetím systému X20 vyznačují vysokou modularitou a kompaktností.

Také příslušenství pro průmyslové počítače APC 620, které mimo jiné získaly Zlatou medaili na MSV 2005 v Brně, bude rozšířeno o nový doplněk. Na veletrhu SPS/IPC/Drives bude představen Smart Distance Link – SDL. Jde o metodu umožňující připojení vzdálených operátorských panelů. V jediném kabelu je sdružen přenos videoinformace, USB, ovládání dotykové obrazovky, klávesnice a servisních dat.

Kromě toho jistě zaujmou i nové panelové počítače určené do průmyslového prostředí – Automation Panel.

Převratné novinky se návštěvníci dočkají i v oblasti softwaru. Bude zde předvedena nová verze vývojového prostředí – Automation Studio 3.0.

Rovněž bude na veletrhu uvedena nová verze procesního řídicího systému Aprol 3.0 Je to řídicí systém na bázi Novell – Suse Linux 9.3 s rozšířenou řadou funkcí (multi user engineering, audit trail, podpora 64bitových procesorů).

Ing. Pavel Bezucký,
B+R automatizace, s. r. o.