Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Beckhoff Roadshow opět představí novinky i ukázky realizovaných projektů

Další ročník semináře Beckhoff Roadshow 2017 se postupně uskuteční v Trenčíně (24. 10.), Praze (25. 10.), Českých Budějovicích (1. 11.) a v Brně (2. 11.). Pořadatelé ze společnosti Beckhoff Automation připravili výběr z nových produktů roku 2017 a ve spolupráci se svými zákazníky také několik ukázek realizovaných projektů.

Obr. 1. Ultrakompaktní IPC řady C6015 jsou ve srovnání s předchozí verzí IPC až o třetinu menší

Mezi novinkami budou např. ultrakompaktní průmyslové počítače C6015 s velmi příznivým poměrem výkonu a ceny. Jde o IPC určená k montáži do rozváděče, která vyhovují průmyslovým standardům, včetně rozšířeného rozsahu pracovních teplot (do +55 °C) a velké odolnosti proti vibracím. Standardem je rozhraní pro EtherCAT. Počítače jsou vybaveny procesory Intel Atom s až čtyřmi jádry. Jde výhradně o procesory řady Embedded Line, u nichž výrobce zaručuje dlouhodobou dostupnost na trhu. Rozměry IPC jsou 82 × 82 × 40 mm, tj. o více než třetinu menší než u předchozí řady C6905. I přes malé rozměry jsou nová IPC vhodná i pro náročné úlohy řízení, vizualizace a komunikace.

Obr. 2. Přesný a rychlý měřicí modul pro terminál EtherCAT

Další novinkou jsou měřicí moduly pro EtherCAT. Tyto moduly je možné přímo kombinovat s libovolným terminálem komunikačního systému EtherCAT z jejich široké nabídky. Přinášejí velkou rychlost měření, v základním provedení až 50 000 vzorků za sekundu s 24bitovým rozlišením, dále velmi přesnou synchronizaci, do 1 μs (díky distribuovaným hodinám reálného času v komunikačním systému EtherCAT), přesnost měření až 100 ppm s velkou teplotní stabilitou (v konkrétním případě přesnost závisí na rozsahu měření) a proaktivní diagnostiku, zaručující velkou spolehlivost. K dispozici jsou moduly s multifunkčním vstupem, k měření napětí, k měření proudu, s měřicím můstkem a pro piezoelektrické senzory IEPE.

Pro vestavná PC řad CX9020, CX5120, CX5130 a CX5140 je nyní k dispozici volitelná modifikace CX2900-0107, s níž tyto produkty splňují požadavky směrnice ATEX II 3G Ex nA II T4 Gc pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu plynů a par (zóna 2) a Atex II 3D Ex tc IIIC T1 35 ºC Dc pro prostředí s nebezpečím výbuchu prachu (zóna 22). Konstruktérům strojů a zařízení určených do prostředí s nebezpečím výbuchu jsou určeny také nové multidotykové ovládací panely CPX, rovněž vhodné do zón 2 a 22.

Obr. 3. Pro konstruktéry strojů a zařízení určených do prostředí s nebezpečím výbuchu jsou k dispozici dotykové panely s certifikátem ATEX vhodné do zón 2 a 22 s nebezpečím výbuchu

Produktoví specialisté firmy Beckhoff účastníkům dále představí celý sortiment techniky Beckhoff pro řízení polohy a pohybu, od jednoduchých manipulátorů až po řídicí systémy obráběcích strojů a center nebo dopravníků s autonomními vozíky XTS. Chybět nebude ani téma bezpečnosti strojů a strojních zařízení.

Více informací zájemci najdou na www.beckhoff.com/cz/roadshow. Účast je bezplatná, podmíněná předchozí registrací.

(Bk; Foto: Beckhoff Automation)