Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Beckhoff Automation zvýšil obrat o 22 %

Na tiskové konferenci v průběhu veletrhu Hannover Messe oznámil Hans Beckhoff, výkonný ředitel společnosti Beckhoff Automation, že firma Beckhoff dosáhla v roce 2007 obratu 232 milionů eur. Ve srovnání s předcházejícím rokem je to nárůst o 22 %. Společnost zaměstnává 1 050 pracovníků.
 
Za základní pilíře rozvoje Hans Beckhoff označil technický výzkum a vývoj, neustálé inovace a doplňování sortimentu o nové produkty a rozšiřování celosvětových aktivit.
 
Rovněž konstatoval, že v roce 2007 byl podíl exportu na celkovém obratu 44 %. Střednědobé i dlouhodobé plány rozvoje společnosti Beckhoff jsou založeny na posílení globálních aktivit. S tím souvisí také zvyšování počtu zahraničních zastoupení. V roce 2007 byly otevřeny kanceláře v Indii a Spojených arabských emirátech. Tento vývoj úspěšně pokračuje: letos již byla otevřena kancelář v Turecku a před otevřením je zastoupení ve Slovinsku. Firma Beckhoff je nyní prostřednictvím vlastních kanceláří i distribučních partnerů zastoupena ve více než šedesáti zemích. V České republice firmu Beckhoff zastupuje společnost Dyger.
 
V oblasti technických inovací vidí Hans Beckhoff silnou stránku své společnosti především ve sféře velmi rychlých řídicích systémů pro stroje a strojní zařízení. Základem je optimalizace řídicí a komunikační architektury využívající průmyslové počítače, ultrarychlé terminály I/O, sběrnicový systém EtherCAT a automatizační software TwinCAT. Díky velmi rychlé řídicí technice, označované zkratkou XFC (EXtreme Fast Control Technology), je rychlejší vykonávání sekvencí, lepší kvalita řízení a s tím spojené úspory materiálů i energie. Technika od společnosti Beckhoff tedy prospívá hospodářským výsledkům podniku a současně pomáhá omezovat nepříznivé dopady výroby na životní prostředí.

(Bk)