Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Balicí linky Velteko

Balicí linky Velteko

Vynikající technická úroveň, komplexní zpracování projektů orientované na potřeby zákazníka, použití nejmodernějších stavebních prvků strojů, velká spolehlivost zařízení, pečlivé dílenské zpracování a spolehlivé záruční a pozáruční služby, to jsou znaky dodávek balicích linek společnosti Velteko. Nemalou zásluhu na technické úrovni a spolehlivosti linek Velteko mají subdodavatelé. Mezi nimi významné místo zaujímá společnost SMC Industrial Automation CZ, s. r. o., jejíž pneumatické komponenty dlouhodobě splňují vysoké požadavky společnosti Velteko na technické parametry subdodávek.

Obr. 1.

Obr. 1. Vertikální balicí stroj Velteko HSV 70

Základní výrobní program společnosti Velteko je tvořen vertikálními hadicovými balicími stroji se zaměřením na stroje s vysokým výkonem balení a možností tvorby různých typů sáčků, dále objemovými a váhovými dávkovači a stroji na skupinové balení sáčků do kartonů. Balicí stroje společnosti Velteko tedy balí zejména drobné kusové a sypké produkty do hadicových sáčků a následně vytvářejí skupinové balení těchto sáčků do kartonové krabice.

Společnost Velteko má rovněž výhradní zastoupení pro dodávky kombinačních dávkovacích vah Yamato a horizontálních balicích strojů Mespack.

Kompletní balicí linky od společnosti Velteko mohou mj. obsahovat dopravníkový distribuční systém produktu k jednotlivým balicím strojům, dále vertikální a horizontální balicí stroje osazené odpovídajícími dávkovači, odsunový dopravníkový systém sáčků ke skupinovému balení, stroje na skupinové balení, popř. další dopravníkový systém na dopravu již zabalených kartonů k dalšímu zpracování. Podle požadavků zákazníka jsou linky doplňovány dalšími přídavnými zařízeními, jako jsou např. kontrolní váhy, etiketovací zařízení, potiskovací zařízení, detektory kovů apod.

Ing. František Šmíd