Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

B&R představuje řadu průmyslových PC 2100 s novými procesory Intel Atom

Nové panelové PC 2100 od společnosti B&R je plnohodnotný počítač, jehož výjimečný výkon je ukryt v malém prostoru. Počítače využívají nové procesory Intel® Atom určené pro vestavné systémy s vynikajícím poměrem ceny a výkonu. Počítačem PC 1200 lze doplnit všechny operátorské panely B&R druhé generace.

 
K dispozici jsou varianty s jedno-, dvou- a čtyřjádrovými procesory Intel Atom. Při použití nejvýkonnějšího procesoru z řady Intel Atom je možné dosáhnout většího výpočetního výkonu než s procesorem Intel Core i3.
 
Počítač PC 2100 je naprosto bezúdržbový. Nemá žádné rotující části: ani pro aktivní chlazení ani pro pevný disk.
 
Standardně je počítač vybaven dvěma gigabitovými ethernetovými porty, jedním rozhraním USB 2.0 a jedním USB 3.0. Pomocí zásuvných modulů lze PC rozšířit o průmyslové sběrnice, např. Ethernet Powerlink, CAN a jiné. Dostatek paměťového prostoru pro systém, program apod. zajistí karty CFast s paměťovými buňkami MLC a velikostí až 60 GB.
 
Grafické jádro použité v procesorech Intel Atom je odvozeno od procesorů Intel Core i a umožňuje zobrazit grafiku v rozlišení až Full HD. V tomto segmentu průmyslových PC je to poprvé, co procesor podporuje rozhraní DirectX 11, které nabízí mnohem větší možnosti grafické podpory pro systémy SCADA a HMI.
 

B+R automatizace, spol. s r. o., tel.: 541 420 311, e-mail: office.cz@br-automation.com, www.br-automation.com