Aktuální vydání

celé číslo

11

2019

Využití robotů, dopravníků a manipulační techniky ve výrobních linkách

Průmyslové a servisní roboty

celé číslo

Automatizace opět v centru pozornosti

Automa 6/2001

(BVV, a. s.)

Automatizace opět v centru pozornosti

„Elektronika, automatizace a měřicí technika“ je název oborového celku, který v rámci letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu soustředí vystavovatele této atraktivní oblasti. Smyslem je nejen snazší orientace návštěvníků, ale i upření pozornosti na jedno z klíčových témat průmyslového rozvoje. Kdo si vzpomene na loňský projekt MSV 2000 Speciál: Automatizace, jistě tuší, že ve dnech 24. až 28. září 2001 bude mít automatizační technika na brněnském výstavišti další svátek.

Sepětí automatizace a strojírenství se neustále prohlubuje a je zřejmé, že tato problematika bude v popředí zájmu vystavovatelů a návštěvníků Mezinárodního strojírenského veletrhu i v letošním roce. Firmy, které chtějí s rychlým rozvojem automatizační techniky držet krok, by proto neměly čekat do roku 2002 na příští brněnský projekt Automatizace, ale představit svou inovovanou produkci již na letošním MSV. Pořadatelé jim v tomto ohledu vyšli vstříc novou veletržní strukturou, v níž jedním z devíti specializovaných oborových celků MSV 2001 je i Elektronika, automatizace a měřicí technika. Právě tento celek se měl díky své progresivitě stát klíčovou součástí nové koncepce MSV a můžeme konstatovat, že dosavadní stav přihlášek dané očekávání jen potvrzuje. Největší expozice zde zatím mají objednány firmy Autocont Control Systems s. r. o., AŽD Praha s. r. o., B + R Automatizace s. r. o., B. O. S. spol. s r. o. Teplice, Del a. s., Ing. Ivan Kuboušek, Metso Automation Group, Regula, a. s., Seno s. r. o., Schenck spol. s r. o. a ZAT a. s., ze zahraničí němečtí vystavovatelé Carl Zeiss a Dr. Johannes Heidenhain GmbH. Mezi účastníky nebudou chybět ani tři držitelé Zlatých medailí z MSV 2000 – Siemens, Applic s. r. o. a Unicontrols a. s. Přímými vystavovateli budou vedle českých i společnosti z Německa, Slovenska, Rakouska, Litvy, Švýcarska a Velké Británie. Celkem je v oborovém celku Elektronika, automatizace a měřicí technika přihlášeno již na tři sta vystavujících firem. K nim je ovšem třeba připočítat i mnoho dalších, které se prezentují v rámci jiných oborů, protože automatizační technika prostupuje takřka celou oborovou strukturou MSV.

Tradicí MSV je kvalitní a obsáhlý odborný doprovodný program, a ani letošní rok nebude v tomto směru výjimkou. Z odborných setkání se připravuje např. mezinárodní Energetická konference, VIII. celostátní konference elektrotechniků a energetiků ČR WATT 2001, 2. mezinárodní konference Integrované inženýrství v řízení průmyslových podniků nebo seminář Automatizace tvářecích strojů, na němž se podílí Českomoravská společnost pro automatizaci. Pozornost si určitě zaslouží seminář s názvem E-Commerce – nástroj moderní komunikace s obchodními partnery, který na úterý 25. 9. připravuje Národní výbor Mezinárodní obchodní komory v ČR spolu se Siemens s. r. o. Opět se uskuteční také tradiční Sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR a diskusní Průmyslové fórum 2001. Reprízu bude mít Středisko pro podporu podnikání, které pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR soustředí nabídku informací a služeb různých proexportních a podnikatelských institucí. A součástí veletržního dění v neposlední řadě bude i soutěž exponátů o Zlaté medaile, k jejímž základním kritériím patří novost, originalita, výrobní provedení, uživatelský komfort, obchodně-technické parametry, ekologické aspekty a celková úroveň prezentovaného exponátu.

Na závěr si připomeňme, že ve společném termínu s MSV se na brněnském výstavišti uskuteční také 1. mezinárodní veletrh dopravy a logistiky Transport a logistika, navazující na tradici Středoevropských veletrhů logistiky Intrama a Cenetra.

43. mezinárodní strojírenský veletrh
1. mezinárodní veletrh dopravy a logistiky

24. - 28. 9. 2001
Brno - výstaviště

www.bvv.cz/msv
www.bvv.cz/translog