Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Automation University Special 2010

Společnost Rockwell Automation uspořádala 28. a 29. dubna 2010 v hotelu Permon v Podbánském (Slovensko) akci Automation University Special. Šlo o odbornou konferenci určenou všem zákazníkům společnosti Rockwell Automation, zájemcům o nabídku produktů a služeb této firmy a o automatizační techniku vůbec. Letos se jí zúčastnilo více než dvě stě odborníků z celé střední a východní Evropy. Mohli se zde seznámit nejen s novinkami v sortimentu společnosti Rockwell Automation, ale i se zajímavými projekty realizovanými v poslední době, kde byla použita technika od této firmy. Díky jednání v paralelních sekcích si mohli návštěvníci sestavit program podle svého přání a potřeb.
 
Program se v obou dnech v podstatě opakoval. První den byla navíc zařazena sekce prezentací vysokoškolských pracovišť, která využívají techniku Rockwell Automation k výuce. Představily se zde VUT v Brně, VŠB TU v Ostravě, Technická univerzita Košice, Elektrotechnická fakulta ČVUT v Praze, Univerzita v Žilině a Výzkumně-vývojové centrum Rockwell Automation v Praze. Posluchače dále nejvíce zaujaly prezentace úspěšných projektů. Bylo to použití měničů frekvence v lakovně v automobilce Peugeot Citroen Slovakia v Trnavě, „exotický“ projekt řídicího systému retranslační stanice signálu z družice na nízkofrekvenční signál pozemního vysílání s mimořádně dlouhým dosahem, který pro BBC na ostrůvku uprostřed oceánu mezi Afrikou a Jižní Amerikou realizovala nitranská pobočka společnosti CSE Controls, projekt zvýšení výrobní kapacity v potravinářském podniku Amylum Boleráz, jehož realizátorem byla společnost Procont, a nakonec použití síťových regulátorů a řídicích systémů v energetice, konkrétně v Teplárně Košice, realizované společností M-D-J.
 
Časopis Automa byl jedním z mediálních partnerů akce. Příští rok se bude Automation University Special konat v Bukurešti (Rumunsko).
(Bk)
 
Obr. 1. Pohled do sálu konference s výstavkou demonstračních panelů