Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

AutoCont IPC na veletrhu AMPER 2009

Společnost AutoCont IPC a. s. bude i letos, podobně jako v letech předchozích, jedním z velkých vystavovatelů na veletrhu Amper 2009. V nově koncipovaném stánku bude návštěvníkům k dispozici větší tým odborníků připravených pomoci, poradit a představit komponenty ze sortimentu firmy. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost koupit výrobky z nabídky AutoCont IPC za speciální ceny s velkou veletržní slevou, jestliže přímo na veletrhu vystaví závaznou objednávku.
 

G-4500-SIM300 programovatelný M2M GRPS mini PC s modulem GPS

Mnoho firem nyní hledá cesty, jak uspět ve světě, kde i minuta rozhoduje o milionech, kde příliš dlouhá doba mezi poruchou v provozu a informováním technika může být pro podnik osudná. Řešením je, přestat se spoléhat na lidský faktor a zajistit přímou vzájemnou komunikaci mezi stroji, tedy M2M (Machine-To-Machine). Společnost ICPDAS právě zahájila výrobu miniaturního PC G-4500-SIM300 pro komunikaci M2M, které obsahuje komunikační modem GPRS a volitelně i modul GPS pro lokalizaci přístroje (obr. 1). Přístroj umí nejenom monitorovat připojené periferie a v reálném čase odesílat data, ale
také ovládat stroje prostřednictvím mnoha rozhraní. Obsahuje tři digitální vstupy a tři digitální výstupy, osm analogových vstupů, dvě rozhraní RS-232 a jedno RS-485 a port LAN. Dále je vybaven vstupy pro externí antény GPS a GPRS.
 
Tento průmyslový komunikátor je navržen pro úlohy, jako je vzdálené řízení a monitorování systému, monitorování podnikových vozidel a expedovaného nákladu, systém GIS (Geographic Information System) nebo záložní komunikační rozhraní.
 

Afolux – luxusní průmyslové panelové PC s dotykovým LCD

Přístroj s názvem Afolux (affordable luxury) je důkazem toho, že i průmyslové PC může být hezké (obr. 2). Název Afolux (v češtině cenově dostupný luxus) přesně vystihuje tyto panelové počítače all-in-one. V nabídce jsou modely s dotykovou obrazovkou o úhlopříčce velikosti od 15" do 19", 26" a 42". V této řadě jsou zastoupeny přístroje různého výkonu, od nejúspornějších variant (s procesory Intel Atom a Celeron M) až po ty nejvýkonnější (s procesory Core 2 Duo 2,2 GHz). Jejich využitelnost je maximální, obsahují veškeré nutné periferie, jako je LAN, WiFi, Bluetooth, RS-232 a USB. Pro použití v průmyslu jsou vybaveny např. čelní stěnou s krytím IP65, dotykovou obrazovkou s vysokým jasem, pasivním chlazením, volnými sloty pro rozšíření atd. Uživatel si může zvolit způsob instalace: stolní provedení, nebo montáž podle standardu VESA na rameno či zeď.
 
Počítače se uplatní v nejrůznějších odvětvích jako operátorské panely a pracovní stanice, informační kiosky a terminály POS, měřicí a řídicí počítače, interaktivní pracovní terminály v obchodech, úřadech atd.
 

Kde získat informace

Uvedená zařízení dodává společnost AutoCont IPC a. s. (www.autocont-ipc.cz).
 
Zájemci o informace mohou využít telefonní čísla 596 253 832 a 549 210 948 anebo internetový katalog a e-shop na http://eshop.autocont-ipc.cz.
 
Ing. Miroslav Rosulek,
AutoCont IPC a. s.
 
Obr. 1. Použití přístroje G-4500-SIM300 pro komunikaci GPRS/GSM s lokalizací GPS
Obr. 2. Afolux – luxusní průmyslové panelové PC s dotykovým LCD