Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Applicator – výběr typu a velikosti snímače krok za krokem

Applicator od Endress+Hauser je softwarový nástroj pro výběr a dimenzování měřicích přístrojů. Uživatel zadá známé parametry měřicí úlohy a Applicator určí vhodná zařízení. Pomocí funkce porovnání výrobků a odkazů na velké množství podrobných informací si uživatelé mohou být jisti správností výběru.

 
Od prosince 2015 je k dispozici verze 10.22, která obsahuje množství nových funkcí.
 
Vylepšen byl management tekutin: nyní je možné do softwaru importovat nebo z něj exportovat uživatelem stanovené tekutiny. Lokálně uložené tekutiny je možné sdílet s kolegy nebo se zákazníky. Tuto funkci uživatelé najdou v sekci „fluid settings“ v MyApplicator.
 
Nová je také grafická podpora výběru vhodného převodníku: na základě informací zadaných uživatelem se v tabulce výběru zobrazí všechny dostupné převodníky pro daný senzor, ale kombinace, které by nebyly funkční, se podbarví šedě, a doporučené kombinace jsou zvýrazněny.
 
Další novinky se týkají nových světlostí pro vestavné i příložné průtokoměry, určení maximální rychlosti proudění při měření kyslíku a ozonu průtokoměry Prowirl 200 apod.
 
Pro uživatele, kteří používají on-line verzi, je nová verze dostupná automaticky. Těm, kteří používají lokálně instalovanou aplikaci, se po přihlášení objeví okno vybízející k aktualizaci.
 

Endress+Hauser Czech s. r. o., tel.: +420 241 080 450, e-mail: info@cz.endress.com, www.cz.endress.com