Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Aplikace pro výběr správného typu a materiálu značení

Jaký typ a materiál značení nejlépe vyhovuje konkrétním požadavkům? Odpověď na tuto otázku pomáhá najít aplikace Marking System App od společnosti Phoenix Contact. Aplikace je kompatibilní s operačním systémem Android a lze si ji zdarma stáhnout z úložiště Google Play Store.

 
K výběru správného typu značení uživatele vede strukturovaný vyhledávací asistent. Integrovaný skener optických kódů je určen ke čtení optických kódů na výrobcích – po načtení čárového kódu je uživatel přesměrován na aktuální informace o daném výrobku. Začne-li tedy uživatel práci s aplikací v menu vyhledávacího asistenta, Search Assistant, dostane nejprve na výběr, co chce značit (svorky, vodiče, přístroje nebo zařízení). Vybere-li si jednu z položek, aplikace vyfiltruje dostupné materiály a po kliknutí na vybraný materiál se zobrazí jeho technické informace.
 
Přímo v prostředí aplikace, v menu editoru značení, Marking Editor, lze také vytvořit popisy štítků a ukládat je jako projekty. Projekty je následně možné exportovat nebo přímo odeslat na tiskárnu. K tomu lze využít tiskárnu Thermomark Line doplněnou o USB-Stick pro bezdrátovou komunikaci Bluetooth – Mini FD Bluetooth (obr. 1). Tiskárnu je možné s tabletem nebo chytrým telefonem propojit také kabelem USB. Pro větší pohodlí obsluhy a efektivnější práci jsou určeny funkce pro označování upřednostňovaných materiálů (favorites) a vytváření seznamu potřebných materiálů (wishlist) s možností doplňovat k jednotlivým položkám vlastní poznámky.
 
Nová aplikace je vhodným doplňkem sortimentu Marking System firmy Phoenix Contact pro rychlé a snadné označování svorek, vodičů, kabelů, přístrojů a zařízení. Sortiment je pečlivě sestaven tak, aby se tiskárny, software pro tvorbu popisů a materiály perfektně doplňovaly.
 
Pro počítače s operačním systémem Windows je určen software Clip Project Marking. Má více funkcí a možností a jeho ovládání je přizpůsobeno běžným počítačům. Obě softwarové aplikace, Clip Project Marking a Marking System App, pomáhají s výběrem materiálů a návrhem značení i méně zkušeným uživatelům.
 
Obr. 1. Marking System App je aplikace pro výběr a návrh značení, určená pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, s možností bezdrátového nebo kabelového připojení k tiskárně