Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Aplikace easyParameter App umožňuje ovládat stroje chytrým telefonem

Společnost Eaton Elektrotechnika přichází s novou aplikací easy-Parameter App, určenou pro komunikaci s řídicími relé easy800. Jejím prostřednictvím lze vytvářet individuální uživatelská ovládací rozhraní s různými úrovněmi uživatelských práv a stanovit, které parametry (datum, čas, aktuální hodnoty a parametry funkčního bloku, týdenní či roční spínací hodiny, stav bitu) budou ke čtení a které k zápisu. Stavy vstupů a výstupů jsou k dispozici vždy pouze ke čtení. Konstruktéři

mohou vytvořit až 25 různých operátorských stránek, z nichž každá obsahuje až 250 prvků. Pro zabránění neautorizovanému přístupu k řídicímu relé je možné aplikaci zabezpečit osmimístným číselným kódem.
 
Aplikace je navržena pro chytré telefony a tablety s OS Android (verze 2.2 a vyšší) vybavené rozhraním pro Bluetooth. Relé easy800 musí být vybaveno adaptérem EASY800-BLT-ADP; dosah komunikace je až 10 m.
 

Aplikace je dostupná bezplatně na play.google.com pod klíčovým slovem „easy800“. Zároveň je nutné stáhnout excelový soubor (easyParameter_Configuration_Vxx.xlsm), který je k dispozici na adrese www.eaton/eu/easy. Prostřednictvím tohoto souboru lze následně vytvořit ovládací uživatelské rozhraní.

Eaton Elektrotechnika s. r. o., tel.: +421 248 204 311, e-mail: LubosRevilak@eaton.com, www.eatonelektrotechnika.cz