Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Anybus X-gateway pro Profibus i Profinet

Zajistit vzájemnou komunikaci mezi sítěmi Profinet a Profibus, ač jsou stejného původu, nemusí být snadná úloha. Bývá třeba propojit různá fyzická média, jako jsou metalické a optické kabely, nebo předávat data mezi dvěma oddělenými řídicími sítěmi. Vhodným nástrojem jsou komunikační brány od firmy HMS Industrial Networks.

 
Brány Anybus X-gateway mohou propojit I/O data mezi dvěma sítěmi Profinet IRT, např. mezi dvěma segmenty výrobní linky. V tomto případě pracují jako I/O-Device v sítích Profinet I/O nebo IRT. Stejně ale poslouží jako vazební členy DP/DP pro propojení dvou sítí Profibus, které přitom zůstávají galvanicky i logicky oddělené. Je také možné propojit I/O data mezi dvěma sítěmi Profinet I/O (PN/PN). Zvláště v automobilovém průmyslu jsou populární sítě Profinet FO s optickým kabelem, ale mnohé řídicí systémy nemají optické rozhraní. V tomto případě je Anybus X-gateway vazebním členem mezi dvěma variantami stejné sítě s různými fyzickými médii. A Anybus X-gateway lze použít také k propojení sítí Profibus a Profinet. Instalace je otázkou několika minut a uživatelé jsou tak schopni připojit již používaná a dobře fungující zařízení k novým, moderním automatizačním systémům.
 
Společnost HMS Industrial Networks vystavuje na veletrhu SPS IPC Drives v hale 2, stánek 438. V ČR ji zastupuje firma FCC průmyslové systémy.
 

FCC průmyslove systémy, s. r. o., tel.: +420 266 052 098, e-mail: praha@fccps.cz, www.fccps.cz