Aktuální vydání

celé číslo

06

2020

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Antény pro sítě WLAN v průmyslu

Antény pro sítě WLAN v průmyslu

Společnost Hirschmann Automation and Control uvedla na trh dva nové typy antén pro sítě WLAN, jejichž infrastruktura je realizována pomocí prvků BAT54-Rail. BAT-ANT-N-6ABG je všesměrová anténa s polokulovým krytem určená pro pásma 2,4 GHz a 5 GHz, v nichž dosahuje zisku 6 dBi a 8 dBi. Lze ji použít i ve velmi vlhkém a k technice nevlídném prostředí, protože její krytí je IP67. Může být namontována jak na pevných zařízeních, např. na skříni rozváděče, tak na mobilních zařízeních.

Obr. 1.

BAT-ANT-N-14G je směrová anténa určená do nepříznivých podmínek a do venkovního prostředí. Je navržena pro frekvence od 2,3 do 2,5 MHz, vyzařovací úhel je 30° a zisk 14 dBi. Umožňuje navázat rádiové spojení na vzdálenost až 5 km.

Oba typy antén se dodávají s odpovídajícím kabelem a adaptérem, k dispozici jsou též potřebné montážní přípravky pro různé typy montáže.

Rodina produktů BAT54-Rail je určena pro budování infrastruktury sítí WLAN, vhodných do drsných podmínek průmyslových provozů. Prvky se montují na lištu DIN. Lze je použít k budování rozsáhlých bezdrátových sítí stejně jako pro bezdrátové propojení bod-bod kabelové sítě LAN s nedostupným zařízením nebo subsítí.

Hirschmann Automation and Control GmbH, tel.: +49 7127 14 1809, e-mail: inet-sales@hirschmann.de