Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

AMB Stuttgart 2016 – mezinárodní veletrh pro obrábění kovů

AMB, mezinárodní veletrh pro obrábění kovů, je podle svého pořadatele jedním z pěti nejvýznamnějších strojírenských veletrhů světa. 1 350 vystavovatelů z téměř 30 zemí představilo v roce 2014 více než 90 000 návštěvníkům nejnovější vývoj v oblasti obráběcích strojů, přesných nástrojů a komponent pro obrábění kovů.

 
AMB 2014 vytvořil nové rekordy jak v počtu účastníků, tak v jejich mezinárodním charakteru. Zaplněno bylo všech devět výstavních hal včetně foyeru, tj. celkem více než 105 200 m2 výstavní plochy. Patrná byla vysoká odbornost návštěvníků. Tři čtvrtiny z nich v průzkumu pořadatelů prohlásily, že se účastní rozhodování o nákupu a zásobování ve své společnosti. Přibližně 72 % z nich na AMB 2014 přišlo s konkrétními plány investic a nákupů, což potvrdili i vystavovatelé. Návštěvníci měli také možnost získat informace o pracovních příležitostech v oboru obrábění kovů.
 
AMB 2016 se bude konat ve Stuttgartu ve dnech od 13. do 17. září 2016. Vedle dominujících témat, kterými jsou Industrie 4.0 a zlepšení energetické účinnosti, je zde také konstrukce moderních hybridních obráběcích center, software pro obrábění, zabezpečení IT, zvyšování „inteligence“ strojů a simulace kompletních obráběcích procesů. V doprovodném programu se budou konat četné přednášky, fóra a konference, např. o zpracování kompozitních materiálů, udržitelné výrobě (Blue Competence), odlehčených konstrukcích strojů nebo možnostech řešení nedostatku kvalifikovaných pracovníků.
 
Veletrh je podporován německým spolkem výrobců strojů a zařízení VDMA a spolkem výrobců obráběcích strojů VDW.
 
Pro další informace kontaktujte oficiální zastoupení veletrhu v ČR, firmu Naveletrh, na info@naveletrh.cz. Příjem přihlášek pro vystavovatele bude ukončen 30. 6. 2015.

(ed)