Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

ACOPOSmotor udává standard v decentrálních pohonech

ACOPOSmotor™ od B&R slučuje do jednoho zařízení servomotor a servoměnič. Dodáván je i ve variantě s integrovanými bezpečnostními funkcemi. Díky tomuto decentrálnímu pohonu mají konstruktéři větší volnost při vývoji strojů a navíc mohou ušetřit cenné místo v rozváděči.

 
K síti decentrálních pohonů na stroji je Acoposmotor připojen hybridním kabelem, který do jednotky přivádí napětí meziobvodu z centrálního zdroje a komunikační síť Powerlink. Existují tři velikosti jednotek Acoposmotor s krouticími momenty od 1,8 do 12 N·m. Volitelně je možné přidat ventilátor, který zvýší výkon jednotky o až 100 %.
 
Kromě bezpečnostních funkcí STO (vypnutí momentu) a SS1 (bezpečné zastavení), které se aktivují digitálními vstupy, bude Acoposmotor k dostání i s integrovanými bezpečnostními funkcemi aktivovanými po síti Powerlink prostřednictvím protokolu openSAFETY ™. Potom bude mít uživatel k dispozici funkce STO, SOS, SS1, SS2, SLS, SMS, SLI a SDI, známé z pohonů ACOPOSmulti™.
 
Jednotky Acoposmotor jsou plně kompatibilní s pohony Acoposmulti a lze je mezi sebou kombinovat. Konstruktéři tedy mohou pro každý stroj nebo variantu stoje vybrat vhodný pohon bez vynaložení vývojových prací navíc.
 

B+R automatizace, spol. s r. o., tel.: 541 420 311, e-mail: office.cz@br-automation.com, www.br-automation.com