Aktuální vydání

celé číslo

05

2023

MSV 2023

celé číslo

ABB představuje nové vysokonapěťové motory s žebrovým chlazením

Společnost ABB představuje nové vysokonapěťové motory s žebrovým chlazením, které se vyznačují malými rozměry, velkým měrným výkonem, spolehlivostí a snadnou údržbou.

 
Nová generace motorů s označením NXR navazuje na osvědčenou řadu HXR. Motory mají nejen vyšší výkon při stejné velikosti kostry, ale také vyšší poměr výkonu ke hmotnosti.
 
Maximálně byla zvětšena plocha chladicího povrchu a byly optimalizovány tvar, velikost i umístění chladicích žeber. Při optimalizaci konstrukce bylo dbáno i na přídavná zařízení vně motoru tak, aby vnější chladicí vzduch mohl kolem motoru za každé konfigurace volně proudit. Provozní teplota uvnitř motoru je dobře vyvážená mezi přední a zadní stranou motoru, díky čemuž je delší životnost ložisek i mazací intervaly. Pro zvýšení hustoty výkonu doznala zlepšení i konstrukce vinutí.
 
Konstrukce motoru umožňuje volbu instalace: hlavní svorkovnici a pomocnou svorkovnici lze podle potřeby namontovat na kteroukoliv stranu či kterýkoliv konec motoru. Tentýž motor je tak možné používat na různých místech a pro různé účely.
 
Mechanická konstrukce byla optimalizována metodou konečných prvků. Výsledkem jsou širší patky a menší rám, které vytvářejí velmi pevnou strukturu s minimálními vibracemi.
 
ABB, s. r. o., tel.: 597 468 940, www.abb.cz