Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

ABB na veletrhu Amper

číslo 3/2003

ABB na veletrhu Amper

Společnost ABB, s. r. o., bude na letošním veletrhu Amper zastoupena divizí Automation Technologies a divizí Power Technologies.

Elektrické pohony

Obr. 1.

Pro zákazníky, kteří se zajímají o oblast elektrických pohonů, má firma množství dobrých zpráv. Rodina měničů frekvence ACS800 se rozrostla o další konstrukční typy a softwarové verze a nyní pokrývá celou oblast plánovaných napětí a výkonů. V druhé polovině letošního roku přijde na trh nová řada měničů pro oblast nižších výkonů a jednodušších aplikací ACS550. Odborníci firmy ABB budou k dispozici pro zodpovězení dotazů týkajících se jak konkrétních produktů ABB, tak i problematiky elektrických pohonů obecně. Odborný článek o výběru měničů frekvence od Ing. N. Pavelkové z ABB najdou čtenáři v tomto čísle na str. 30.

Industrial IT

Dále návštěvníci veletrhu ve stánku ABB získají informace o strategii této firmy v oblasti řídicích systémů a o celkové integraci souboru výrobků společnosti ABB do nové koncepce – Industrial IT. Uvidí zde demonstrační verzi programu Optimize IT – Real TPI pro sledování a zvyšování efektivního využití výrobního zařízení (OEE) pro diskrétní i spojité výroby. Toto řešení ABB bylo oceněno výběrovou cenou časopisu Control Engineering.

Od elektroinstalace k řízení budov

Obdobně bude prezentováno též široké spektrum přístrojů a zařízení z oblasti nízkého a středního napětí. Půjde o produkty od elektrických, spínacích, jisticích a měřicích přístrojů a rozvodnic nízkého napětí, elektrických rozváděčů do 1 000 V až po systémy EIB pro automatizované řízení budov.

Součástí divize Automation Technologies je i společnost ABB, s. r. o., Elektro-Praga Jablonec nad Nisou, která si v letošním roce připomíná 135 let od svého vzniku a deset let výrobků se značkou ABB na českém trhu. Nosným programem této společnosti jsou výrobky pro domovní elektroinstalaci, zejména spínače a zásuvky, sestavené v moderních designových řadách Classic, Tango, Element®, Time®, Impuls, Alpha Nea a Alpha eExclusive®. Tato škála designů vyhoví vkusu i možnostem každého koncového uživatele. Sestavením rámečků a krytů v různých barvách je možné vytvořit desítky barevných kombinací. Přístroje tak lze použít v různých interiérech a prostředích, navíc i ve vícenásobných rámečcích. Sortiment významně doplňují elektronické přístroje, které nejen zvyšují pohodlí uživatelů, ale také přispívají k úsporám energie.

Na letošním veletrhu Amper v rámci svého 135. výročí představí ABB novou barevnou škálu designové řady Element®. Další novinkou, přihlášenou do soutěže o Zlatou medaili Amper, budou spínače a zásuvky v bezšroubovém provedení.

Vysokonapěťové přístroje

Divize Power Technologies ze své produkce představí vysokonapěťové přístroje a vysokonapěťový rozváděč UniGear pro distribuci elektrické energie. Kromě suchého transformátoru Resibloc – výrobce ABB Transformatoren GmbH, Brilon, Německo – bude na Amperu poprvé vystaven i suchý transformátor s litou izolací – výrobce ABB Power Technology, S. A., Zaragoza, Španělsko.

Zařízení nachází uplatnění jak v oblasti energetiky, např. v elektrárnách a teplárnách, tak i v oblasti průmyslových instalací, např. v chemickém průmyslu, hutnictví, v automobilovém průmyslu, strojírenství, v papírenském průmyslu a v dalších odvětvích.

(ABB)

Inzerce zpět