Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

ABB koupilo firmu Baldor

Společnosti ABB (www.abb.cz) a Baldor Electric Company (www.baldor.com), severoamerický lídr v oboru výroby průmyslových elektromotorů, se dohodly, že společnost ABB získá společnost Baldor v rámci hotovostní transakce v hodnotě přibližně 4,2 miliardy USD, včetně čistých závazků ve výši 1,1 miliardy USD.
 
Odkoupení společnosti Baldor umožní doplnění portfolia společnosti ABB v oblasti automatizace v Severní Americe, a to o silnou výrobkovou řadu motorů NEBA. Toto spojení zajistí společnosti ABB vedoucí pozici v oboru průmyslových motorů, včetně vysoce efektivních motorů. Společnost Baldor přináší do portfolia společnosti ABB ještě také rostoucí a ziskovou výrobu zařízení pro přenos mechanické energie.
 
Transakce podstatně zlepší přístup společnosti ABB k průmyslové zákaznické základně v Severní Americe a otevře příležitosti pro rozšíření portfolia ABB, včetně energeticky efektivních pohonů a doplňkových motorů. Tento krok přichází v době, kdy regulační změny ve Spojených státech i jiných částech světa zvýší poptávku po energeticky efektivních výrobcích pro průmyslovou automatizaci. Akvizice posílí postavení společnosti ABB jako dodavatele prostředků průmyslové automatizace, a také umožní využít obrovský potenciál investic do železnic a větrných elektráren v Severní Americe. Očekává se, že oba tyto druhy investic v následujících letech rychle porostou.

(ed)