Aktuální vydání

celé číslo

11

2018

SPS IPC Drives 2018

Elektrické, hydraulické a pneumatické pohony

celé číslo

Vznikl nový podnik, SIDAT Digital

Významná česká firma SIDAT, spol. s r.o., která působí více než čtvrtstoletí v oborech průmyslové automatizace a výrobní informatiky, rozšiřuje své aktivity i do oblasti digitálních technologií. Společně se slovenskou firmou SOVA Digital a. s., zaměřenou na digitalizaci v průmyslu, zakládá podnik, SIDAT Digital s. r. o. Nový podnik bude v českých a slovenských průmyslových firmách podporovat propojení fyzických výrobních systémů s digitálními technologiemi v souladu se strategií Průmysl 4.0.

Ing. Radim Novotný, Ph.D., MBA, jednatel společnosti SIDAT, k tomuto tématu řekl: „Touto iniciativou chceme našim zákazníkům, přinést úplně nové možnosti, jak s využitím digitálních technologií zvyšovat efektivitu výrobních technologií. Přichází doba, kdy fyzikální výrobní systém bude mít svoji věrnou digitální kopii, která bude zpracovávat a vyhodnocovávat data z výroby a podle nich bude možné reagovat na změny v reálném čase. Takovéto „digitální dvojče“ bude schopné dle vyhodnocovaných dat předcházet nežádoucím stavům a jevům, a dokonce tyto jevy predikovat a cíleně jim předcházet. Přesouváme se tedy do světa budoucnosti, kdy softwarové digitální technologie dokáží vlastní výrobní technologii přímo a efektivně ovlivňovat.

                SIDAT, spol. s r.o.

SIDAT byl založen v roce 1990 a nyní společně s 80 zaměstnanci dosahuje obratu čtvrt miliardy Kč. Na pracovištích v Praze a Brně zabezpečuje dodávky v oblastech komplexní automatizace, výrobní informatiky, Customer Care, Průmyslu 4.0 a integračních projektů. V roce 2017 byl SIDAT jedním ze zakládajících partnerů Národního Centra Průmyslu 4.0 při CIIRC na ČVUT v Praze, kde v rámci iniciativy Průmyslu 4.0 připravuje pilotní řešení vhodná pro transformaci tuzemských výrobních podniků na výroby s uplatněním principů Průmyslu 4.0.

 

              SOVA DIGITAL a.s.:

SOVA Digital už 27 let řeší u svých zákazníků komplexní digitalizaci a optimalizaci výrobních procesů v konceptu Industry 4.0. Dlouhodobě potvrzuje pozici vizionáře a inovátora a nabízí zákazníkům individuální přístup a na míru šité řešení. V minulém roce získala za svoje řešení Digitálního dvojčete prestižní ocenění Inovace roku udělované odborníky a Ministerstvem průmyslu. SOVA Digital je dodavatelem PLM (Product Lifecycle Management) řešení od Siemens PLM Software pro slovenský trh.

(ed)