Veletrh vědy

Více než 80 vystavovatelů se letos představí na Veletrhu vědy, který se uskuteční od 7. do 9. června 2018 na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech. Během tří dnů nabídne přes 100 expozic, mezi nimiž nebude chybět 40 pracovišť Akademie věd ČR, vysoké školy a další vědecké instituce i firmy. Veletrh vědy je určen všem věkovým skupinám. Jednu z nejrozsáhlejších populárně-naučných akcí u nás pořádá Akademie věd ČR již počtvrté. Vstup je zdarma. 

Improvizované laboratoře i virtuální realita

Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní speciální exponáty. Zájemci si budou moci vyzkoušet experimenty v různých vědeckých oborech, zapojit se do soutěží, vědeckých dílen, projít laserovým bludištěm nebo si vyzkoušet práci ve fotokomoře. Prostřednictvím virtuální reality se přesunou z veletrhu i do středověkého hradiště či laboratoře chemika Antonína Holého. 

Na co se letos veletrh zaměří?

Superpočítače, patenty, fake news, unikátní archeologické exponáty, sociální experimenty, vlastnosti materiálů, vodu, civilizační choroby, parazity, lasery a mnohé další. 

Doprovodný program

Stánky vystavovatelů doplní přednášky, vědecká představení, filmy, panelové diskuze a kariérní zóna. Na doprovodný program jsou z kapacitních důvodů nutné rezervace míst. 

Další informace

Veletrh vědy bude otevřen vždy od 10:00 do 18:00. Vstup je zdarma, stejně tak parkování přímo před výstavními halami. Pro vstup na veletrh není nutná žádná registrace. Veškeré informace najdete na webu www.veletrhvedy.cz

(AV ČR)