Aktuální vydání

celé číslo

05

2019

komunikace a software pro snímače a akční členy

tlakoměry

celé číslo

Veletrh vědy

Více než 80 vystavovatelů se letos představí na Veletrhu vědy, který se uskuteční od 7. do 9. června 2018 na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech. Během tří dnů nabídne přes 100 expozic, mezi nimiž nebude chybět 40 pracovišť Akademie věd ČR, vysoké školy a další vědecké instituce i firmy. Veletrh vědy je určen všem věkovým skupinám. Jednu z nejrozsáhlejších populárně-naučných akcí u nás pořádá Akademie věd ČR již počtvrté. Vstup je zdarma. 

Improvizované laboratoře i virtuální realita

Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní speciální exponáty. Zájemci si budou moci vyzkoušet experimenty v různých vědeckých oborech, zapojit se do soutěží, vědeckých dílen, projít laserovým bludištěm nebo si vyzkoušet práci ve fotokomoře. Prostřednictvím virtuální reality se přesunou z veletrhu i do středověkého hradiště či laboratoře chemika Antonína Holého. 

Na co se letos veletrh zaměří?

Superpočítače, patenty, fake news, unikátní archeologické exponáty, sociální experimenty, vlastnosti materiálů, vodu, civilizační choroby, parazity, lasery a mnohé další. 

Doprovodný program

Stánky vystavovatelů doplní přednášky, vědecká představení, filmy, panelové diskuze a kariérní zóna. Na doprovodný program jsou z kapacitních důvodů nutné rezervace míst. 

Další informace

Veletrh vědy bude otevřen vždy od 10:00 do 18:00. Vstup je zdarma, stejně tak parkování přímo před výstavními halami. Pro vstup na veletrh není nutná žádná registrace. Veškeré informace najdete na webu www.veletrhvedy.cz

(AV ČR)