Aktuální vydání

celé číslo

01

2019

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Veletrh electronica letos v 17 halách mnichovského výstaviště

Výstaviště v Mnichově se nedávno rozrostlo o haly C5 a C6 a díky tomu obsadí veletrh elektronických součástek, systémů a aplikací, electronica 2018, ve dnech 13. až 16. listopadu celkem 17 hal a výstavní plochu přes 90 000 m². Otevřeno bude všech pět vchodů výstaviště a návštěvníci si budou zvykat na nové uspořádání jednotlivých oborů v halách. Pro lepší orientaci budou jsou jednotlivé segmenty označeny barvami. A to jak na plánku hal, tak i přímo v areálu, v halách jsou např. položeny koberce odpovídající barvy.

Obr. 1. Elektronika v automobilech je významným tématem veletrhu electronica v Mnichově

Souběžně s veletrhem electronica  proběhne také veletrh mikroelektronických součástek, Semicon v hale A4. Veletrh přijede zahájit americký ekonom, sociolog a publicista, Jeremy Rifkin. Novinkou letošního ročníku veletrhu electronica bude přehlídka živých ukázek, která proběhne pod názvem electronica Experience v hale C6. Tato „zážitková“ exhibice má představit elektroniku jako strhující obor zejména mladým návštěvníkům.

Vedle tradičních témat jako elektronika v automobilech, kybernetická bezpečnost, vestavěné systémy a snímače a lékařská elektronika a zdravotnictví se veletrh electronica letos zaměří nově také na internet věcí, smart grids, smart energy a umělou inteligenci.

Letošní veletrh electronica využije k prezentaci také 18 českých firem. Některé z nich budou vystavovat v samostatných stáncích a jiné ve společném stánku České republiky pořádaném agenturou Czech Trade. na ploše 100 m2. V samostatném stánku bude letos vystavovat např. český výrobce desek plošných spojů, společnost Pragoboard. Martin Šimek z této firmy poznamenal: „Pro nás je vystavování v zahraničí velmi důležité. Na veletrhu electronica vystavujeme již podeváté a každoročně získáme mnoho nových zákazníků nejen z Evropy, ale z celého světa. Čím déle na veletrhu electronica vystavujeme, tím lepší místo nám pořadatel přidělí. Již potřetí vystavujeme v hlavním koridoru. Stánek stále zvětšujeme a letos budeme vystavovat na ploše 36 m2.“

Veletrh electronica mapuje elektronický obor prostřednictvím přehledně uspořádaných výstavní stánků. Detailní informace z oboru lze načerpat také návštěvou přednášek čtyř konferencí, které proběhnou v konferenčním centru výstaviště v Mnichově ICM:

  • electronica Automotive Conference (eAC) – 12. listopadu,
  • electronica Medical Electronics konference (eMEC) – 15. listopadu,
  • Wireless Congress: Systems & Applications – 14. a 15. listopadu,
  • electronica Embedded Platforms (eEPC) – 14. a 15. listopadu.

Veletrh eletronica je pořádán jednou za dva toky, vždy v sudých letech. Na předchozím ročníku v roce 2016 se prezentovalo 2 913 vystavovatelů z 51 zemí a navštívilo ho 73.451 návštěvníků z 84 zemí. Veletrh electronica je oblíbený také pro návštěvníky z České republiky, která patří do první patnáctky zemí s největším počtem návštěvníků.

 (ev)