Aktuální vydání

celé číslo

06

2019

Počítačová podpora vývoje a výroby, software pro řízení údržby 

celé číslo

Siemens posiluje v digitalizaci akvizicí společnosti mendix

Společnost Siemens podepsala 1. srpna smlouvu o akvizici firmy mendix, která je expertem v rychlém cloudovém programování aplikací pomocí low-code nástrojů (LCDP). Siemens si od této akvizice slibuje rychlejší zavádění platformy pro internet věcí, Siemens MindSphere a až desetinásobně rychlejší vývoj aplikací. Transakce by měla být uzavřena v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2019 a Siemens za společnost zaplatí 0,6 miliardy eur. Firma mendix si ponechá svou značku, firemní kulturu a bude i nadále poskytovat služby zákazníkům prostřednictvím své specifické platformy, širokého ekosystému a komunity uživatelů. Koncern Siemens bude investovat do dalšího nezávislého vývoje produktů a převezme odkaz jedné z nejinovativnějších otevřených low-code cloudových platforem. mendix se stane součástí softwarové divize Digital Factory (DF) a platforma mendix bude instalována i v ostatních divizích Siemens.
„Touto akvizicí posílíme vedoucí postavení v oblasti průmyslové digitalizace, což je jeden ze základních pilířů naší strategie Vize 2020+,“ uvedl člen správní rady koncernu Siemens AG Siemens Klaus Helmrich.
Společnost mendix vznikla v roce 2005 v nizozemském Rotterdamu a hlavní ústředí má v americkém Bostonu. Pracuje pro ni více než 400 zaměstnanců. Díky obchodnímu modelu „software jako služba“ se jí více než 90 procent tržeb vrací. Siemens očekává, že mendix bude i do budoucna vykazovat silný růst nejen u svých stávajících zákazníků, ale i v rámci zákaznické základny koncernu. Svou současnou nabídku rozšíří firma mendix v oblastech cloudových služeb, internetu věcí a softwaru pro digitální podnik.
(ev)