Aktuální vydání

celé číslo

04

2019

Plnicí a balicí stroje, výrobní logistika a správa skladových zásob

Průmyslové počítače, PLC

celé číslo

Přijďte si prohlédnout inovace ve snímací technice na veletrh Sensor+Test 2018

V Norimberku probíhá od 26. do 28. června veletrh snímací a měřicí techniky Sensor+Test 2018. Vstupem Mitte se návštěvníci dostanou do hal 1 a 5, kde vystavuje přibližně 590 výrobců a dodavatelů, výzkumných ústavů a profesních sdružení. Navíc je v hale 2 výstava přidružená ke konferenci ETTC 2018 (European Test and Telemetry Conference). Návštěvníci si na ní prohlédnou a vyzkouší výsledky výzkumu a vývoje v oblasti dálkového měření a řízení, testování a zpracování dat. 

Jako každoročně, i letos vyhlásil pořadatel veletrhu, AMA, vítěze soutěže o inovace roku. Porota složená ze zástupců vědy a průmyslu ocenila dva výsledky vývoje a výzkumu se zřetelným uplatněním na trhu. O cenu AMA Innovation Award 2018 ve výši 10 000 eur se rovným dílem podělily tým společnosti Bosch Sensortec za miniaturizovaný a vysoce integrovaný snímač tlaku, teploty a vlhkosti plynů BME680 (ve stánku 1-319) a společnost Endress+Hauser s Technickou univerzitou Illmenau za snímač teploty TrustSens TM37x s automatickou funkcí kalibrace in-situ. Snímač je vystavován na stánku 1-313.

Dále byly uděleny dvě zvláštní ceny mladým společnostem, které shodou okolností obě působí v Saarbrückenu. Vývojový tým firmy CeLaGo Sensors přesvědčil porotu konstrukcí a vlastnostmi svého tenkovrstvého tenzometru, zatímco společnost Senvisis získala cenu za vývoj efektivního a bezpečného přejezdového zařízení  na železnici založeného na analýze vibrací. Oba mladé vývojářské týmy získaly bezplatný stánek na veletrhu Sensor + Test 2018. Firmu CeLaGo naleznete ve stánku 5-315 a firmu Sensivis má stánek 5-446

Vše o veletrhu Sensor+Test je uvedeno na webu https://www.sensor-test.de.

 (ev)