Aktuální vydání

celé číslo

05

2019

komunikace a software pro snímače a akční členy

tlakoměry

celé číslo

Podle analýzy ARC je ABB jedničkou na trhu decentralizovaných řídicích systémů

Globální trh decentralizovaných řídicích systémů (DCS), jehož hodnota se blíží 16 miliardám USD, je jedním z technicky nejpokročilejších trhů na světě. Společnost ABB s podílem 20 % je na tomto trhu světovou jedničkou. Potvrzuje to analytická zpráva „Globální trh decentralizovaných řídicích systémů 2018–2022“, kterou vydává poradenská skupina ARC. Tuto pozici si společnost ABB udržuje již devatenácté v řadě.

„Vstupujeme do dvacátého roku v pozici nepochybného lídra v oblasti decentralizovaných řídicích systémů a našimi automatizačními řešeními spoluvytváříme čtvrtou průmyslovou revoluci,“ uvedl Peter Terwiesch, prezident divize ABB Průmyslová automatizace. „Každoroční investice ABB do výzkumu a vývoje ve výši 1,5 miliardy USD nám umožňují využívat významné přínosy digitalizace a skrze naše digitální technologie je zpřístupnit našim zákazníkům. Pomáháme zákazníkům transformovat jejich činnost a výkonnost v digitálním světě a dále zvýšit bezpečnost, produktivitu a energetickou efektivnost v rámci celého životního cyklu instalovaných aktiv.“

Zpráva organizace ARC rovněž zmiňuje jednotné digitální portfolio ABB Ability™ , které pomáhá vyvíjet nové procesy a zlepšovat stávající poskytováním informací pro optimalizaci plánování a řízení provozu v reálném čase. Výsledky lze posílat do řídicích systémů, jako je ABB Ability™ System 800xA a ABB Ability™ Symphony Plus a zlepšovat tak výkonnost provozů, závodů a zařízení.

(ev)