Aktuální vydání

celé číslo

11

2018

SPS IPC Drives 2018

Elektrické, hydraulické a pneumatické pohony

celé číslo

Partnerství ABB a Hewlett Packard Enterprise v oblasti sběru dat v průmyslu

Umožnit průmyslovým podnikům snadněji sbírat data a proměňovat je na informace a automatické úkony je cílem spolupráce společnosti ABB a Hewlett Packard Enterprise (HPE). Strategické globální partnerství má propojit digitální nabídku ABB Ability s inovativními hybridními IT řešeními HPE.

ABB a HPE budou dodávat společná průmyslová řešení využívající nejrozšířenější cloudové platformy, jako je Microsoft Azure. Využití správné kombinace IT platforem urychlí zpracování dat v průmyslových závodech a zároveň umožní účinné řízení průmyslových procesů v různých lokalitách. Cílem partnerství je dodávat systémy pro správu a řízení průmyslových procesů v celém dodavatelském řetězci

Řešení ABB Ability™ budou fungovat na hybridních platformách, jako je například HPE ProLiant pro Microsoft Azure Stack, která zákazníkům umožní využívat aplikace na požadovaném místě – na infrastruktuře HPE v průmyslových závodech a datových centrech nebo na veřejném cloudu Microsoft Azure.

ABB a HPE rovněž dodají společná řešení pro datová centra, mimo jiné tato:

•             Automatizace data center – umožnit, aby se napájecí a chladicí systémy a systémy budov automaticky přizpůsobily změnám požadavků nebo událostem na IT. Za tímto účelem ABB a HPE propojí aplikaci ABB Ability™ Data Center Automation, která řídí, monitoruje a optimalizuje důležitou infrastrukturu datových center, s HPE OneView, což je software pro automatizaci IT infrastruktury od HPE.

•             Zabezpečené rozhraní datových center – zvlášť určeno pro provoz v náročných průmyslových podmínkách. Rozhraní přibližuje průmyslové IT systémy místům sběru dat a řízení strojů. Toto řešení se vyvíjí ve spolupráci ABB, HPE a společnosti Rittal, světově největšího výrobce racků pro IT, a bude to již hotové řešení IT data centra pro zákazníky z průmyslu, které umožní získávat informace a reagovat na ně v reálném čase.

 Partnerská spolupráce bude dnes oznámena na konferenci HPE Discover v Madridu, kde obě firmy představily první společně vyvinutá řešení a prototypy.

(ev)