Aktuální vydání

celé číslo

05

2019

komunikace a software pro snímače a akční členy

tlakoměry

celé číslo

Mnohostranně využitelná bezpečnostní relé řady MIRO Safe+

Bezpečnostní technika ve výrobě strojů a zařízení je nyní „v kurzu“, protože se bezpečnosti lidí i strojů přikládá velký význam. Bezpečnostní relé MIRO Safe+ společnosti Murrelektronik jsou tím pravým řešením pro dosažení bezpečnostní úrovně až PLe podle EN 13849-1 (Performance Level).

Obr. 1. MVK Metal Safety

Bezpečnostní relé MIRO Safe+ jsou velmi výkonná. Univerzální vlastnosti má typ MIRO Safe+ Switch H L 24, který je vhodný pro úlohy nouzového zastavení, bezpečnostních dveří, světelných závor a elektromagnetických spínačů a disponuje třemi spínacími a jedním rozpínacím kontaktem. Lze jej používat v provedení se sledováním tlačítka start i bez jeho sledování.

Další univerzální typ MIRO Safe+ Switch H 48-230 je vybaven širokonapěťovým vstupem. Toto bezpečnostní relé pro obvody 48 až 230 V AC (také pro americký trh) je vhodné pro monitorování nouzového zastavení a bezpečnostních dveří se sledováním tlačítka start i bez sledování.

Úkoly časování řeší MIRO Safe+ T 1 24. Hodí se do obvodů, v nichž je vedle nezpožděných kontaktů nutno zařadit také zpožděný kontakt. Zpoždění lze nastavit až na 30 s. Toto mimořádně kompaktní relé s šířkou pouhých 22,5 mm (konstrukční šířka 45 mm) má dva kontakty s časovým zpožděním.

Obr. 2. MVK Metal Safety společnosti Murrelektronik při použití v logistické aplikaci

MIRO Safe+ Switch ECOA 24 v minimalistickém provedení je relé, vybavené šroubovými svorkami, které je vhodné pro řešení bezpečnostních dveří, nouzového zastavení a světelných závor. Velmi dobře se uplatní tam, kde není nutné sledovat tlačítko start.

Výhody bezpečnostních relé řady MIRO Safe+ jsou: jednoznačné označení štítky, LED indikátory stavu na přední straně relé, flexibilní možnosti využití díky odpojitelné detekci zkratu mezi kanály, rychlé připojení se zásuvnými pružinovými spojkami a kódovací prvky, které zabrání záměně svorek.

Více informací je uvedeno na www.murrelektronik.cz.