Aktuální vydání

celé číslo

01

2019

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

Finále soutěže základních a středních škol v programování robotů VEX IQ Challenge Ringmaster

Společnost AV Media, a.s. zve všechny příznivce robotiky a technického vzdělávání na finále soutěže VEX IQ Challenge Ringmaster 2017/2018, které se uskuteční 26. 6. 2018 od 9:30 h ve vstupní hale I výstaviště PVA Expo Letňany v Praze.

Celkem 33 týmů ze základních a středních škol má za úkol navrhnout, postavit a naprogramovat robot ze stavebnice VEX IQ Super Kit tak, aby sbíral, přesouval a umisťoval prstence do různých cílových prostorů hracího pole.

Soutěž je rozdělena do dvou částí:

Skupinová výzva – pro dva týmy, tj. dva roboty. Hraje se na hracím poli 1 219 x 2 438 mm. Během jednoho 60 sekundového zápasu mají dva týmy za úkol spolupracovat a získat společně co nejvíce bodů. Při skupinové výzvě oba týmy ovládají své roboty pomocí dálkových ovladačů.

 Výzva dovedností robota –  je určena pro jeden tým, tj. jeden robot a je složena ze dvou částí ovládání a programování. Délka těchto zápasů je opět 60 sekund.

Více informací: http://www.avmedia.cz/skoly/prirodni-vedy/laborator-robotiky/vex-iq-challenge. Partnery soutěže jsou firmy ABB, Stäubli a Schunk, záštitu převzali náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Mgr. Petr Tulpa, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Digikoalice. Časopis Automa je mediálním partnerem soutěže.

(ed)