Aktuální vydání

celé číslo

05

2019

komunikace a software pro snímače a akční členy

tlakoměry

celé číslo

DP2200 – převodník nebo displej?

Externí displej s převodníkem DP2200 není obyčejným zobrazovačem hodnot ani prostým D/A převodníkem. Jedná se o multifunkční zařízení s rozhraním IO-Link, které má velkou škálu využití a funkcí. Zvlášť dobře poslouží, je-li potřeba odečítat hodnoty ze senzoru instalovaného na nepřístupném místě (třeba hluboko pod kapotáží stroje nebo ve výšce). Uplatní se i pro jednoduchou signalizaci toho, že došlo k překročení sledované hodnoty. Snadno si nastavíte, při jaké hodnotě (včetně desetinné čárky) se má změnit barva zobrazovaných čísel.

Externí displej s převodníkem DP2200 je neocenitelným pomocníkem také tam, kde se celý systém digitalizuje, ale z nějakého důvodu se nelze vzdát analogových senzorů. V tomto případě poslouží jako převodník analogových hodnot.

Přístroj je vybaven ergonomickými ovládacími otočnými tlačítky, kterými vstupujete do menu nastavení, listujete, potvrzujete nebo odmítáte volbu. Praktickou ukázku použití a volby parametrů ukazuje video.

Druhou možností je využít rozhraní IO-Link a odečítat hodnoty z přístroje a také ho parametrizovat na dálku. K tomu lze použít také řešení Linerecorder Device společnosti ifm electronic.

Vlastnosti externího displeje s převodníkem DP2200:

  • zobrazení hodnot špatně přístupných analogových senzorů,
  • převod analogového signálu na digitální,
  • rozhraní IO-Link pro výzvy Industry 4.0,
  • změna barvy číslic při překročení nastavené hodnoty,
  • kompaktní rozměry a krytí IP67.

ifm electronic, spol. s r. o., www.ifm.com/cz, e-mail: info.cz@ifm.com