Aktuální vydání

celé číslo

05

2019

komunikace a software pro snímače a akční členy

tlakoměry

celé číslo

Czech Raildays 2018 v Ostravě

Nákladové nádraží v Ostravě se stane ve dnech 19. až 21. 6. 2018 již tradičně dějištěm veletrhu drážní techniky, Czech Raildays. Veletrh představí jak dodavatele kolejových vozidel a jejich dílů (Alstom Transport, Siemens, SKD Trade aj.), tak i firmy, které budují a provozují dopravní cesty (Traťová strojní společnost, SŽDC, Vítkovice Doprava, Swietelsky Rail. atd.). Vzhledem ke značným nárokům na bezpečnost a spolehlivost kolejové dopravy, je tento obor také velmi zajímavý pro dodavatele automatizační, měřicí a informační techniky a ti pravidelně využívají příležitost představit se na tomto specializovaném veletrhu. Letos na výstavišti Czech Raildays Ostravě najdeme mimo jiné společnosti AMiT, Cressto, Elvac, Mesit, Mikroelektronika, Roste Trade, Sensit, Starmon, Turck, UniControls atd.

V doprovodném programu zaujme odborníky třídenní konference Česká železnice v epoše 4.0. Konference proběhne od 18. do 20. června v hotelu Clarion v Ostravě a přednášky budou zařazeny do tří samostatných sekcí: Nákladní doprava, Dálková osobní doprava a Regionální osobní doprava. Cílem konference je ukázat cesty ke zvýšení podílu železnice na přepravním trhu.

Na veletrh Czech Raildays je nestylovější dorazit samozřejmě vlakem. České dráhy nabízejí zpáteční jízdenku VLAK+ Czech Raildays se slevou 50 %. Za cestu z kterékoli stanice v ČR do stanic Ostravy hl. n. nebo Ostravy Svinov zaplatí cestující obyčejné jízdné, zpět pojede zdarma. Jedinou podmínkou je nechat jízdenku orazítkovat v pokladně veletrhu.

Podrobnosti o veletrhu jsou uvedeny na www.railvolution.net/czechraildays.

(ev)