Aktuální vydání

celé číslo

06

2019

Počítačová podpora vývoje a výroby, software pro řízení údržby 

celé číslo

Big Step Challenge RS Components na veletrhu electronica 2018

Společnost RS Components zveřejnila podrobnosti soutěže Big Step Challenge, kterou uspořádá na veletrhu Electronica 2018 (13. až 16. listopadu, Mnichov)

Oficiální aplikace, kterou si návštěvníci veletrhu mohou stáhnout do svých chytrých zařízení, bude vyhodnocovat počet kroků, které návštěvník během čtyř dnů veletrhu ujde.

Cílem je urazit vzdálenost 436 000 000 kroků. S každým dosaženým 100 000 000. krokem organizátoři přispějí nadaci FIRST® LEGO® League kits, která podporuje zájmové kroužky v celém Německu. Díky tomu se budou moci do ligy zapojit týmy dětí z chudých rodin, které by jinak na účast neměly prostředky.

Kromě sponzorských darů mládeži a komunitním skupinám bude RS Components také účastníkům udílet ceny, mimo jiné elektrickou kytaru Fender Stratocaster pro nejvýkonnějšího chodce týdne a každý den vysoce přesný sledovač spánku a aktivity Oura Ring pro nejlepšího chodce dne. Navíc každý návštěvník, který v jeden den překoná 10 000 kroků, si může odnést cenu přímo ze stánku RS Components v hale C5, stánek 147.

First Lego League je soutěž, do níž je zapojeno 35 000 týmů z 90 zemí světa. Je určena pro 6- až 16leté účastníky, kteří s využitím robotů řeší problémy reálného světa. Tým složený z až deseti studentů za podpory dospělého mentora musí předvést znalosti z oboru robotiky, počítačového programování, týmové práce, řešení problémů i komunikace.

Kromě RS Componets podpoří soutěž také firma ITQ GmbH. Již více jak deset let se ITQ zapojuje do projektů spolu s univerzitami, aby poskytla studentům praktickou výuku v těsné návaznosti na průmysl.

Aby se návštěvníci mohli zapojit, musí si stáhnout aplikaci electronica a přihlásit se do soutěže „Big Step Challenge“. Aplikaci lze stáhnout ze všech hlavních obchodů s aplikacemi – stačí vyhledat výraz „electronica 2018“.

(jh)