Aktuální vydání

celé číslo

06

2019

Počítačová podpora vývoje a výroby, software pro řízení údržby 

celé číslo

ABB přichází na MSV s novou koncepcí v přístupu k robotizaci a digitalizaci továrny budoucnosti

Mottem stánku ABB na MSV v Brně je „nová éra robotiky“. Jde o nový pohled na inteligentní řešení v oblasti robotiky, která zvyšují flexibilitu a zkracují návratnost investic do automatizace. Expozice ABB je v pavilonu P (P 095) a je propojená s expozicí partnerské společnosti B&R. V rámci expozice se navíc poprvé představují i čtyři partnerské inženýrské firmy s praktickými ukázkami robotických buněk.

V rámci veletrhu představuje ABB v české premiéře nový kolaborativní robot YuMi, tentokrát ve variantě s jednou rukou, a zcela novou řadu řídicích systémů po roboty IRC6 OmniCore™. Tyto systémy umožňují integraci s digitální platformou ABB Ability™ a související službou Connected Services. Bezpečností softwarový systém SafeMove2 a dokáže každý připojený robot změnit z běžného průmyslového na kolaborativního.

Další významnou novinkou je lakovací robot IRB 5510 s lakovacím aplikátorem RB 10000i. Aplikátor je vybavený senzory, které umožnují kontrolu kvality lakování a diagnostiku stavu zařízení v reálném čase.

Dalším zajímavým exponátem je 3D inspekční robotický systém. Je koncipován s ohledem na dosažení maximálního výkonu při optimálním využití prostoru. Robotický inspekční systém srovnává naměřená geometrická data s digitálními CAD modely, a automaticky tak kontroluje vyrobené díly. To vede k výraznému zkrácení doby cyklu měření a současně ke zvýšení kvality i snížení rizika chyb při kontrolách.

Pozornost odborníků jistě upoutá také praktická ukázka využití softwarového balíčku ABBRobotStudio s nástavbou Remote Laser Welding PowerPac – tedy robotu IRB 6700 s využitím dálkového laserového svařování se skenovací optikou.

(Bk. Foto: ABB)