Aktuální vydání

celé číslo

05

2019

komunikace a software pro snímače a akční členy

tlakoměry

celé číslo

Úvodník

Vážení a milí čtenáři,
v tomto čísle bych vás rád upozornil na článek o certrifikačním systému IECEx Scheme (str. 98–100), který dává nahlédnout do složitého normalizačního procesu, v němž se kříží zájmy mnoha různých stran. Důležité z mého pohledu je, aby základní motivací vždy zůstávalo ne formálně vyhovět normám, ale zajistit skutečnou bezpečnost zařízení. O certifikaci zařízení do prostředí s nebezpečím výbuchu, včetně certifikačního systému IECEx Scheme, bude na veletrhu Amper v diskusním fóru ve stánku nakladatelství FCC Public hovořit Jan Pohludka z FTZÚ Ostrava-Radvanice – odborník, kterého jistě není třeba představovat. Přijďte si jej poslechnout a položit mu své dotazy ve středu 2. dubna 2008 od 10 hodin do stánku FCC Public (2 D 4). Podrobný program diskusního fóra najdete na webových stránkách časopisu v rubrice aktuality.
 
Ti, kdo využívají webovou podobu časopisu, jistě zaregistrovali nový vzhled webových stránek. Nyní je možné stahovat soubory ve formátu PDF s články v té podobě, jak vyšly v časopise, a přihlásit se k odběru novinek a aktualit prostřednictvím RSS. Vyhledávací nástroj zůstal zachován, ale je upraven tak, aby pracoval rychleji. Do nové podoby byly převedeny i starší ročníky časopisu, takže vyhledávání není nijak omezeno.
 
Budete-li mít k novým webovým stránkám jakékoliv připomínky nebo budete-li potřebovat poradit, ozvěte se nám. Doufám, že si mnoho z vás uloží úvodní stránku časopisu Automa do svých oblíbených položek.
Petr Bartošík, šéfredaktor