Aktuální vydání

celé číslo

01

2019

Automatizace v potravinářství a farmacii

celé číslo

SIDAT a Sova Digital zakládají společný podnik SIDAT Digital

Cílem vznikající společnosti SIDAT Digital je v českých a slovenských podnicích realizovat nové typy projektů s uplatněním strategie průmysl 4.0. Bude tak podporován vznik výrobních technologií, ve kterých budou propojeny fyzické výrobní systémy s digitálními technologiemi. Veřejnosti bude nová firma představena 21. března ve 13:00 na veletrhu Amper v Brně.

Firma SIDAT Digital hodlá dodávat systémy pro řízení digitalizované výroby v automobilkách, ve strojírenství a potravinářském průmyslu. „Přední světové firmy teď přecházejí na sledování výroby prostřednictvím online digitálních dvojčat,“ říká jednatel společnosti SIDAT Radim Novotný.

Podstatou digitálních dvojčat je vytvoření digitální kopie reálného výrobního nebo logistického procesu na základě dat z existujícího výrobního procesu. Umožňuje využít shromážděná data pro simulaci a optimalizaci výrobního procesu, pro predikci a eliminaci nežádoucích událostí a pro kvantifikaci a identifikaci úzkých a problémových míst výroby.

„Online řízení výroby má klíčový význam i pro středně velké výrobní firmy, kterým takováto řešení můžeme nabídnout za přijatelných investičních podmínek,“ uvedl Radim Novotný.

„Přesouváme se do budoucnosti, kdy softwarové digitální technologie dokáží přímo ovlivňovat a řídit výrobní linky a tím zlevnit produkci jakéhokoliv zboží a zvýšit jeho kvalitu,“ dodal Radim Novotný.

(ed)

SIDAT, spol. s r. o.:

Ryze česká společnost SIDAT byla založen v roce 1990, má 80 kmenových zaměstnanců a dosahuje obratu čtvrt miliardy korun. Na pracovištích v Praze a v Brně zabezpečuje dodávky v oblastech komplexní automatizace, výrobní informatiky, Customer Care, průmyslu 4.0 a integračních projektů. V roce 2017 se SIDAT stal jedním ze zakládajících partnerů Národního centra Průmyslu 4.0 při CIIRC na ČVUT v Praze. 

Sova Digital a. s.:

Slovenská společnost SOVA Digital už 27 let pomáhá slovenským podnikům digitalizovat a optimalizovat výrobních procesy v souladu s Industry 4.0 a zlepšovat si tím konkurenceschopnost a produktivitu. Za řešení digitálního dvojčete získala v minulém roce ocenění Inovace roku, udělované odborníky a ministerstvem průmyslu. SOVA Digital je dodavatelem systémů PLM firmy Siemens pro slovenský trh.