Aktuální vydání

celé číslo

06

2019

Počítačová podpora vývoje a výroby, software pro řízení údržby 

celé číslo

Setkání uživatelů techniky B&R 2010

Společnost B+R automatizace, spol. s r. o., uspořádala ve dnech 19. až 21. května 2010 tradiční setkání uživatelů techniky B&R. Šlo o třináctý ročník této akce, který se letos konal v nových prostorách mateřské firmy v rakouském Eggelsbergu. Zúčastnilo se jej více než 90 odborníků, převážně techniků z inženýrských firem z České republiky i ze Slovenska. Ve třech dnech jim byl především představen nový výrobní závod, jeden z nejmodernějších svého druhu. Účastníci se mohli seznámit s celým výrobním cyklem od automatizovaného osazování desek technologií SMT až po vytvoření finálního produktu, jeho testování a následné skladování v plně automatizovaném skladu řízeném technikou B&R.
 
Všechny účastníky v sídle firmy přivítal Peter Gucher, výkoný ředitel společnosti B&R. Seznámil je s celou historií firmy od jejího založení až po nedávnou výraznou expanzi výrobního závodu. Poté Jan Ohřál, jednatel společnosti B+R automatizace, připomněl působení B&R od jejích počátků v České republice i na Slovensku.
 
Odborné prezentace nebyly zaměřeny na technické detaily, ale spíše se hovořilo o letošních novinkách a referencích z nejrůznějších, i méně tradičních oblastí použití. Své zkušenosti s technikou B&R uváděli také zástupci většiny českých a slovenských technických vysokých škol.
 
Velmi zajímavá byla i diskuse účastníků s představiteli marketingu a vývoje jednotlivých produktových skupin B&R na téma trendů inovací a vizí ve všech oblastech průmyslové automatizace. Účastníci měli možnost se přesvědčit o tom, že B&R je významným nositelem a tvůrcem určujících inovací oboru nyní i do budoucna.
(B+R automatizace, spol. s r. o.)
 
Obr. 1. Letošního setkání uživatelů se zúčastnilo rekordních 90 účastníků