Aktuální vydání

celé číslo

06

2019

Počítačová podpora vývoje a výroby, software pro řízení údržby 

celé číslo

Servomotor Simotics S-1FG1 pro náročné úlohy

Společnost Siemens rozšířila svou nabídku servopohonů o servomotor Simotics S-1FG1 s převodovkou, který je navržen pro provoz s měniči Sinamics S120. Konfiguraci a uvedení celého systému do provozu zjednodušuje kompletní integrace motoru a měniče do koncepce plně integrované automatizace TIA (Totally Integrated Automation). Jednotlivé komponenty se snadno a spolehlivě propojují prefabrikovanými signálovými i silovými kabely Motion Connect, které obsahují elektronické štítky s uvedením výkonu. Kabely se k motoru připojují rozhraním Drive-Cliq.

 
Mezi přednosti kompaktního převodového servomotoru Simotics S-1FG1 patří jeho velká účinnost a malé torzní vibrace pro dosažení přesných a dynamických sekvencí pohybu.
 
Motor Simotics S-1FG1 je k dispozici v těchto provedeních: s převodovkou s ozubenými koly se šikmým ozubením, s paralelní hřídelí, s kuželovým soukolím, se šnekovým soukolím a šnekovým spirálním soukolím – a až s 25 převody, podle druhu a rozměru soukolí. Spirální ozubení šnekového soukolí zajišťuje zvlášť tichý chod převodovky.
 
Servomotory Simotics S-1FG1 jsou vhodné pro různé úlohy, např. pro tiskařské a balicí stroje, stroje pro skladování a vyhledávání zboží, dopravníky nebo dávkovací čerpadla.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: industry.cz@siemens.com, www.siemens.cz