Aktuální vydání

celé číslo

06

2019

Počítačová podpora vývoje a výroby, software pro řízení údržby 

celé číslo

Intenzivní výměna informací na veletrhu AchemAsia 2010

Plodné diskuse, vysoká odbornost návštěvníků a pozitivní atmosféra: tak charakterizují pořadatelé ze společnosti Dechema veletrh AchemAsia, který se konal 1. až 4. června 2010 v Pekingu v Číně.
 
V úvodní řeči hovořil prof. Cao Xianghong, předseda čínské společnosti inženýrů v chemickém průmyslu, o významu mezinárodní výměny informací v oborech procesní výroby, a to zvláště v době finanční krize, která postihla i čínské hospodářství. Ve střednědobé a dlouhodobé perspektivě ovšem před chemickým průmyslem stojí i jiné úkoly, možná obtížnější, než je zotavení ze současných ekonomických těžkostí. Jsou to omezené zásoby surovin, především ropy, a v mnoha oblastech také nedostatečné zdroje vody. Dr. Hans Jürgen Wernicke, předseda sdružení Dechema, na zahajovací tiskové konferenci zdůraznil, že Čína má stejné priority jako Německo a země průmyslového Západu: udržitelné zásobování průmyslu surovinami a energií a šetrnost k životnímu prostředí.
 
Veletrhu se zúčastnilo 413 vystavovatelů z 24 zemí. Největší zastoupení měla domácí Čína (190), následovaná Německem (118), Francií (23) a USA (11). Veletrh a doprovodný kongres navštívilo 12 453 návštěvníků.
 
Příští AchemAsia se bude v Pekingu konat v roce 2013.

(Bk)