Aktuální vydání

celé číslo

04

2019

Plnicí a balicí stroje, výrobní logistika a správa skladových zásob

Průmyslové počítače, PLC

celé číslo

B&R udržuje růst obratu

Společnost B&R se ohlédla za úspěšným rokem 2012 a předložila optimistický výhled pro rok 2013. S celosvětovým obratem 430 milionů eur vykázala nárůst o 5 % oproti předchozímu roku, a pokračuje tak v růstu od propadu v roce 2009. V letošním roce očekává nárůst obratu o 7 %. Společnost to uvedla v dubnu na tiskové konferenci na veletrhu Hannover Messe.

Stánek B&R na veletrhu Hannover Messe ztělesňoval téma letošního ročníku – integrovaný průmysl. Pro B&R to není žádná novinka, protože základní strategie B&R je již po několik desetiletí zaměřena na poskytování komplexních systémů v oblasti automatizace a na maximální otevřenost.

Pozitivní vývoj hospodářských výsledků je poháněn inovacemi, zejména v oblasti softwaru, jehož vývoji se ve společnosti B&R věnuje 400 inženýrů po celém světě.

Součástí veletrhu Hannover Messe byl také mezinárodní veletrh zaměřený na větrné elektrárny. Ačkoliv minulý rok nebyl pro firmy v oblasti solární a větrné energetiky příznivý, byla společnost B&R schopna získat nové zákazníky a dosáhnout celkového zvýšení podílu na trhu. Zákazníci v tomto oboru oceňují zejména bezpečnostní a dia­gnostické funkce systémů B&R.

(B&R)